top of page

Hakkımızda

Öğrencilerimizin her biri bizler için ayrı bir değerdir. Lgs'ye hazırlık sürecinde uzman kadromuzla hazırız. Başarmak için haydi başlayalım...

Uzman Eğitim Kadrosu

Çocuklarımızın ilerideki akademik kariyerlerinin ilk ve belkide en önemli basamağı olan LGS sınavı, özellikle ülkemiz eğitim sisteminin son zamanlarda içinde bulunduğu sıkıntılı durum ve sürekli değişen müfredat sebebi ile sorumluluk sahibi olarak hem siz veliler hemde öğrencilerimiz için çok önem arzetmektedir. Ayrıca buna ek olarak yine ülkemizdeki talebin fazla fakat fen ve nitelikli lise sayılarının az olması, tekrarının olmaması, bu yönü ile Lgs sınavını diğer tüm sınavlardan ayırmaktadır.

 

Günümüz liselere yerleştirme sınavı artık sadece bilgiye dayalı olarak değerlendirme değil aynı zamanda bilgiyi yorumlama yeteneğine de sahip olunmasını zorunlu kılmıştır.Yani öğrencimiz ne kadar çok çalışırsa çalışsın, yeni sınav sisteminin getirdiği teknikleri uygulamadan başarı elde etmesi neredeyse imkansızdır. Okuduğunu yorumlamak, zamanı iyi kullanmak, bilgiyi mantık dahilinde işlemek, genel kültür bilgisine sahip olmak ve pek tabi psikolojik olarak sınava hazır olmak gibi birçok unsur olmazsa olmazlardandır. Tüm bunlar her ne kadar zor gibi gözüksede Lgs’nin akademik hayatımızın devamına yön verecek ve sadece  bir sezon sürecek yarış olmasından ötürü bir zorunluluktur.

 

Uzman eğitim olarak, 10 yılı aşkın süredir sadece lise sınavlarına yerleştirme alanında hizmet veren ve bu alanda uzmanlaşan geniş kadromuzla, öğrencilerimizin kuruma attığı ilk adımdan onların hayalini kurmuş oldukları liseye ulaşana kadar başarılı olabilmelerini sağlayacak, yukarıda bahsi geçen tüm özellikleri edinmeleri en önemli misyonumuzdur. Uyguladığımız kendimize özgü sistemlerle öğrencilerimizi çok iyi analiz ediyor ve sadece kişiye özel programlar uyguluyor, gerek  akıllı deneme sınavlarımız gerekse de özel koçlarımızla gelişim sürecini takip ederken başarıda garantiyi sağlıyoruz. Danışman öğretmenlerimizin tespit ettiği eksiklikler doğrultusunda öğrencilerimizin yıllık müfredatlarına ek olarak her hafta düzenlediğimiz programlı etütler ile eğitimde sınır tanımıyoruz. Ayrıca 6. 7. ve 8. sınıflarda Lgs sınavına hazırlık dışında okul başarısına da sonuna kadar destek verilmekte, okul not ortalamasını yükseltmeye yönelik yazılı haftası çalışmaları yapılmaktadır. Böylelikle bir öğrenci Lgs de başarı elde ederken okul sınıfında da örnek bir öğrenci olarak ön plana çıkmaktadır. Yoğunlaştırılmış genel tekrar dersleri, deneme sınav ve çözüm günleri, ayrıca psikolog çalışmalarını içeren her sezon ücretsiz olarak en az 4 adet kamp uyguladığımızı biliyor muydunuz?

Diğer taraftan Bakırköy Uzman Eğitim olarak bu zorlu ve heyecanlı süreçte siz velilerimizi çok iyi anlıyor,  psikolojik, akademik ve sosyal olarak yaptığımız tüm çalışmalardan sizleri her an haberdar ediyoruz. Düzenli olarak danışman öğretmenlerimiz tarafından yapılan haftalık telefon aramaları, rutin veli toplantıları, ihtiyaç halinde kurumumuz bünyesinde yapılacak olan psikolog görüşmeleri, evinizde dijital sistemimizden eksiksiz olarak edinebileceğiniz digital öğrenci gelişim ve başarı raporlamaları gibi kurum-veli iş birliğine ek olarak her ihtiyaç duyduğunuzda kurumumuzun kapıları sizlere sonuna kadar açıktır.

 

Son söz olarak her sene Lgs sınavında Fen Liseleri ve Nitelikli liselere %90 yerleştirme oranına sahip bir kurum olmanın gururunu yaşarken, sizleri de Uzman Eğitim ailesi ile tanışmaya davet ediyoruz. 

Uzman Eğitim Ailesi
bottom of page